Jadłospis 22-26.04.2024 r. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 27 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 10:13

Jadłospis 22-26.04.2024 r.

DATA

POTRAWA

SKŁADNIKI

PN 22-04

Zupa brokułowa 300ml

Udko z kurczaka, brokuły, marchew, pietruszka, por, seler, śmietana, mąka pszenna, natka, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Chleb mieszany, żytni słonecznikowy

Mąka pszenna, zakwas chlebowy, mąka żytnia, siemię lniane, słonecznik, woda, drożdże, sól.

Makaron z serem i masłem 300g

Makaron (mąka pszenna), masło, twarógpółtłusty, olej rzepakowy, sól.

Kompot porzeczkowy 250ml

Porzeczka czarna, cukier.

WT 23-04

Krupnik ryżowy 300ml

Udko z kurczaka, ryż biały, ziemniaki, marchew, pietruszka, por, seler, sól, natka, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Ziemniaki 190g

Ziemniaki, sól.

Filet z kurczaka 100g

Filet z piersi kurczaka, olej rzepakowy, sól, bułka tarta (mąka pszenna, drożdże, sól, margaryna, woda), jaja, majeranek, lubczyk, marynata do drobiu: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten

Mizeria 100g

Ogórek zielony, szczypior, śmietana.

Sok jabłkowy 250ml

Koncentrat 100 % soku jabłkowego, woda.

ŚR 24-04

Zupa ogórkowa 300ml

Ziemniaki, ogórek kiszony, koper, chrzan, czosnek, sól, cukier, liść laurowy, cebula, marchew, pietruszka, por, masło, seler, śmietana, mąka pszenna, natka pietruszki, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Mintaj z pieca w panierce 150g

Filet z mintaja, mąka pszenna, ryżowa, woda, olej rzepakowy, skrobie( kukurydziana, ziemniaczana), sól, substancje spulchniające, przyprawy, drożdże, białko jaja kurzego w proszku. Może zawierać: soję, mleko, seler, skorupiaki, gorczycę.

Ziemniaki 200g

Ziemniaki, sól.

Sałata ze szczypiorkiem 40g

Sałata masłowa, szczypior, śmietana, sól.

Woda mineralna 200ml

Woda mineralna niegazowana.

CZW 25-04

Zupa kartoflanka 300ml.

Udko z kurczaka, cebula, ziemniaki, marchew, pietruszka, seler, por, natka pietruszki, sól, pieprz czarny, ziele angielskie, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Ryż 60g

Ryż biały, olej rzepakowy.

Pulpety w sosie pomidorowym 100g

Szynka b/k, boczek łuskany, olej rzepakowy, sól, bułka tarta (mąka pszenna, drożdże, sól, margaryna, woda), bułka siedlecka (mąka pszenna, drożdże, sól, margaryna, woda), masło, jaja, koncentrat pomidorowy 30%, mąka pszenna, pieprz czarny, lubczyk, marynata do wieprzowiny: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten

Ogórek kiszony z cebulką 100g

Ogórek kiszony, cebula, olej rzepakowy, cukier.

Kompot truskawkowy 250ml

Truskawka, cukier.

PT 26-04

Zupa pejzanka 300ml.

Ziemniaki, udko z kurczaka, marchew, pietruszka, por, seler, natka pietruszki, kapusta biała, fasola szparagowa, śmietana, mąka pszenna, sól, pieprz czarny, ziele angielski, liść laurowy: może zawierać orzechy, seler, gorczyca, sezam, gluten.

Pierogi ruskie 250g

Mąka pszenna, woda, olej roślinny, sól, ziemniaki, twaróg (laktoza, mleko), cebula, pieprz czarny, masło.

Surówka z marchewki i jabłka 100g

Marchew, jabłko, cukier, śmietana.

Sok jabłkowy 250ml

Koncentrat 100 % soku jabłkowego, woda.

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji zostały podkreślone i pogrubione.

ul. Kresowa 7,

tel: +48 81-746-19-77